درباره گروه بین المللی بهین توسعه ایثار

همواره خلأ یک نهاد مالی در حوزه صنایع و خدمات که بیشتر از بانک در خدمت صنعتگران و کارآفرینان باشد، در کشور احساس می­شد و لذا نخبگان و دغدغه مندان بدنبال راهکاری بودند تا برای سرمایه­ گذاران و صاحبان ایده و کارآفرینی راهگشا باشد. در این مسیر با عنایت به ماده ۱۰۰ برنامه سوم توسعه و ماده ۴۴ قانون رفع موانع تولید مصوب سال ۹۴ زمینه ایجاد برای تاسیس گروه بن المللی بهین توسعه ایثار فراهم شد.

این گروه با اخذ مجوز از کارگروه مربوطه و تابع ضوابط نظارتی با ثبت آن در سازمان ثبت شرکت­ها و مؤسسات تجاری فعالیت خود را آغاز کرد که مورد استقبال فعالان اقتصادی پیشرو قرار گرفته است.

دارا بودن شخصیت حقوقی غیردولتی و استقلال مالی در هیئت مدیره و سهامداران و همچنین امکان جذب سرمایه گذار علاقه مند به حوزه های فناورانه به جز سرمایه اولیه ثبت شده، از ویژگی­هایی است که علاوه بر پرهیز از بروکراسی معمول اداری، امکان جذب منابع از بخش دولتی و عمومی را نیز میسر ساخته است.

ارائه خدمات تخصصی مالی و سرمایه­ گذاری جامع و متنوع، اشاعه سرمایه­ گذاری خطرپذیر (VC)، ارائه خدمات توسعه فناوری به واحدهای نوپا و دانش­ بنیان و واحدهای صنعتی فناور در قالب عارضه­ یابی، مشاوره بهبود، انجام پژوهش­های کاربردی و تجاری سازی نتایج آنها، موضوعاتی ست که به لطف حضور کارشناسان، مشاورین و همکاران حرفه­ ای صندوق امکان خدمت رسانی در اقصا نقاط ایران را فراهم می سازد.

در کنار همراهی تنگاتنگ با فعالان اقتصادی بخش خصوصی امیدواریم بتوانیم با همکاری صاحبان تجربه و اندیشمندان دانشگاهی گامی هرچند کوچک در بهبود فضای کسب و کار و تقویت اقتصاد ملی برداشته و سهمی در تعالی و توسعه واقعی میهن عزیزمان ایران داشته باشیم.